Cinsel Gücü Artıran Vitaminler

Cinsel Gücü Artıran Vitaminler

Merhabalar efendim, baKugünkü konumuz cinsel gücü arttırmanız, sırları kadınlar ve erkekler şehvet dolu geceler yaşamak isterler. Cinsellik de hayatımızın en önemli parçalarından biri sağlıklı bir cinsellik yaşamak istiyorsak, sağlıklı yaşam motifleri işleyen aktiviteleri hayatımızda tutmamız gerekiyor.
İlk olarak afrodizyak gıdalardan bahsetmek istiyorum. Afrodisias gıdalar birçok gıda var ama en çok bilineni çikolata , çikolata gerek kadın için gerek erkek için afrodizyak gıdalardan. Ayrıca cinsel gücü arttırıcı çikolata çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

B12 vitamini hapı cinsel gücü artırır mı?

Çilek ceviz, fındık, zencefil, yumurta, bal ve yulaf ezmesi. Bunları hayatımızda sık sık tüketmeye çalışın ama bunda da önemli olan şey organik olan ürünleri tüketmek.
Şimdi gelelim erkekler için özellikle ve kadınlar için de bazı amino asitler çok önemli. Sağlıklı yaşamın parçalarından biri olan da proteinden ağırlıklı beslenmek. Çünkü proteinler vücudumuzun temel yapı taşları olan amino asit dediğimiz zincirlerden, moleküllerden oluşuyor. İlk olarak bu amino asitlerden arjininden bahsetmek istiyorum. Arjinin özellikle kadında ve erkekte cinsel isteği artırma konusunda çok başarılı.
Sebebine gelince cinsel bölgelere olan kan dolaşımını arttırıyor. Peki arjinin içeren gıdalar neler? Şimdi onu bakarak söyleyeceğim. Çünkü çok sayıda gıda var, yanılabiliriz. Neler varmış, susam varmış, bezelye varmış, yer fıstığı varmış ve yumurta varmış. Yani aslında kolay ulaşabileceğimiz besin kaynaklarıyla arjinine ulaşabiliyoruz. Bir diğer aminosit losit lösinle cinsel yoğunlaşmayı engelleyen o cinsel bir böyle bir yorgunluk hissimiz olur ya günün yorgunluğu olur, bedensel yorgunluk olur.

Cinsel gücü artıran içecekler

Daha fazla cinsel konsantrasyon yaşayıp hazla ulaşabiliyoruz. Peki lösin içeren gıdalar neler? Lösin için ise süt ve peynir tüketmemiz gerekiyor. Balık ve tüketmemiz gerekiyor. Yumurta, bezelye, soya, fıstık ve yeşil yapraklı sebzelerde lösemi tüketebiliyoruz. Burada kritik nokta şu, yeşil yapraklı sebzeleri çok fazla pişirirseniz o zaman lösin aminoasit parçalanacak ve aslında bir faydasını görmeyeceğiz. Daha böyle diri buharda pişirme ya da çiğ olarak tüketmeye özen gösterin. Buradan fenil alenin aminoasit atlamak istiyorum. Fenil alen’in özellikle erkeklerin için çok önemli bir aminoasit , fenil alenin sperm hareketlerini arttırıyor, meninin  miktarını arttırıyor ve aslında erkek hormonlar üzerinde de düzenleyici bir etkiye sahip. Peki fen’in alanın içeren gıdalar neler?

Sertleşmeye hangi vitamin iyi gelir?

Susamda var peynirde var yumurta da var dana ciğeri ya da tavuk ciğerinde var. Yani fenil alanın tüketimine de özen gösteren aslında bir tane yumurta yiyerek diğer bahsettiğim 2 amino asiti ve fenil alenine vücudunuzu alabiliyorsunuz. Bir de b kompleks vitaminlerinden bahsetmek istiyorum. Buradan aminoasitlerden vitaminlere geçmek istiyorum. B bir vitamini bir de b 12 vitamini yani b bir b 2, b 12. Bunlar da aslında cinsel gücü arttıran hormonları dengeleyen vitaminler. Bunların içeren gıdaları da tüketmeye özen gösterir. Ne var mesela?
Beyin var beyin tabii herkes tüketemeyebilir, kalp var. Süt ürünleri var, karaciğer var, istiridye var arpa, nohut, bezelye, pirinç, soya fasulyesi, buğday ununda var, yoğurt da var, yeşil sebzede var, mantar da var. B 12 ise özellikle kırmızı et, karaciğer ve kalpte var. Bu gıdalarda tabi böyle iyi pişmiş olarak özellikle sakatatları iyi pişmiş olarak uzmanlar tüketmenizi öneriyor.

Hangi vitamini eksikliği sertleşmeyi etkiler mi?

Neymiş efendim, Metiyonin içeren gıdalar yumurtada var. Sardalye balığında var pirinçte var, peynir de var ve ay çekirdeğinde var. Demek ki haftada 2 ya da 3 defa bir avuç ay çekirdeği tüketerek vajinanızın sıkılığını ve esnekliğini koruyabilirsiniz. Metiyonin erkekler üzerinden etkiye sahip spermlerin hareketlerini ve gücünü artırıyor. Testosteron miktarı üzerine de olumlu etkili a vitamini ve e vitamini de özellikle cinsel isteğin söndüğü durumlarda.
Etkili a vitamini, özellikle erkek kısırlığı gibi sorunlar yaşıyorsanız, yani spermleri sayısında azalma varsa o zaman tüketebileceğiniz bir vitamin a vitamini kaynaklarımız neler? Yeşil sebzeler, sarı meyveler, turuncu, meyveler, dana ve tavuk ciğeri e vitaminini de var. Soya fasulyesinde var keten tohumunda var. Buğday da var. Şimdi son bir elementten bahsedeceğim. Çinko çinko çok üzerinde. Özellikle durmak istediğim bir element çünkü.

Meni yapımında sperm üretiminde temel elementlerden bir tanesi ve erkek intertilite sorunlarında biz genellikle çinko içeren takviyeler veriyoruz. Çinko kaynakların neler, hangi gıdalarda var? Hemen söyleyelim, süt ürünlerinde var, deniz ürünlerinde var, turp da var, enginar da var, kivi de var, muz da var. Böğürken de var, marul da var. Aslında hepimizin ulaşabileceği gıdalar bunlar. Afrodizyak etkili gıdalar yani fenil alenen’in löseğin, arjenin a vitamini, e vitamini, çinko.

Bir de buna ek olarak ne yapmamız gerekiyor? Düzenli spor yapmamız gerekiyor. Düzenli sporun özellikle erkeklerde cinsel isteği arttırdığı artan kas kütlesiyle beraber testosteron üzerine dengeleyici etkisi olduğu ve 80 yaşına geldiğinde de cinsellik yapmak istiyorsan düzenli spor aktivitenin olması gerekiyor. Bu spor aktivitelerinden de en çok erkeklerde tavsiye ettiğimiz şeyler ağırlık antrenmanları kadınlar ne yapabilir? Yoga, pilates gibi pervik tabanı çalıştıran egzersizlerde aslında kadın cinselliği üzerine olumlu etkilere sahip.

Şimdi spor yaptığın zaman ne yapıyorsun? Cinsel isteğin artıyor. Bu bölgeleri gideren kan akışı arttığı için cinsellikten aldığın haz artıyor. Spor yapan erkeklerde erken boşanma sorunu daha az görülüyor. Çünkü erken boşanma aslında sempatik sisteme girdiğimiz bir aktivite. Yani bir erkek cinsellik sırasında böyle kalp atışı hızlanıyorsa nefes alışverişi hızlanıyorsa o zaman erekülasyonu kontrol edemeyip , erken boşalabiliyor ama kalp gücü yerinde olursa nefes alışverişi yavaş kalırsa o zaman vajina da kalma süresini uzatabiliyor. O zaman denetimsiz boşalma sorunuyla yüz yüze gelmiyor. Bunun içinde ne lazım? sağlıklı  bir kalp, iyi bir solunum gücü lazım.

Bu nereden geçiyor? Düzenliyor spor aktivitesi’nden geçiyor. Yani sevgili erkekler erken boşanma sorununuz varsa düzenli spor yapmayı ihmal etmeyi, özellikle kardiyo ve ağırlık egzersizleri sizin için faydalı olacaktır. Bu egzersizler aynı zamanda penis kalitesini de arttıracak. Yani daha sıkı bir ve daha sert bir penis elde etmek istiyorsanız penise giden kan akımının artması için de düzenli egzersiz şart. Düzenli egzersiz ne demek? Hani bütün gün sabahtan akşama kadar ağırlık salonundan çıkmayın demiyorum tabii ki bu, söylediğim şeyler haftada 2 gün ya da 3 gün yapılan 45 dakikayla bir buçuk saat arası süren egzersizleri kastediyorum. Bu bir joking olabilir, trakink olabilir, ağırlık kaldırma egzersizleri olabilir. Ağırlıkla çalışılan hareketler olabilir ama mutlaka spor hayatınızda tutun. Spor yapan erkeklerin tabii ki vücudundaki yağlar da yakılıyor. Otomatik olarak bu bu onu kendini beden algısı olarak da iyi hissettiriyor. Yani aynada baktığında kendini daha çekici daha.
Seksi hissediyor. Bu pozitif, olumlu beden algısı, öz güvenine ve cinsel yaşamına da pozitif yönde yansıyor. Çok fazla yağlıysanız cinsel isteksizlik yaşamanız son derece normal. Onun için fazla yağlarınızdan mutlaka kurtulun ve aslında olmazsa olmaz. Tabii ki cinsel isteği arttırmanın en önemli sırlarından biri. Keyifli uzun süren ön sevişmeler yapmak. Yani aslında bunu şuna benzetebiliriz. Uzun yenilen bir yemek sohbet eşliğinde mumu şey eşliğinde, Çizdiğiniz biriyle bir arkadaşınızla yaptığınız böyle tadına vararak yediğiniz bir yemekten aldınız. Zevk mi vardır yoksa ayak üstü böyle hızlıca karnınızı doyurduğunuz şeyden mi bir zevk alırsınız? Aynı 10’a çıkart benzetebiliriz. Yani cinsel isteğinizi arttırmak için keyifli de bir ön sevişme süresinin olması gerekiyor. Bu sadece kadınlar için değil, erkekler için de gerekli. Onun için olabildiğince 20 25 dakika süren sevişmeler yapın ki cinsel isteğiniz artsın.

Previous Post Black Horse Honey Nedir 
Next Post Erken Boşalma Sorunu İçin Neler Yapılabilir

Bir yanıt yazın

Sepetiniz

Sepetiniz Boş
Updating Cart!
0
    0
    Sepetim
    Sepetiniz BoşMağazaya Geri Dön